עיר בלתי-נראית

ג'וליה דאל

כמה חודשים לאחר שרבֶּקה רוברטס נולדה, אמהּ, אישה חסידית תושבת ברוקלין, נטשה את בן זוגה הנוצרי ואת בתה התינוקת כדי לחזור לדתהּ, ומאז רבֶּקה ואביה לא שמעו ממנה דבר. רבֶּקה, שסיימה לאחרונה את לימודיה באוניברסיטה, עוברת לניו יורק כדי לממש את חלומה להיות עיתונאית, וגם כדי להתקרב לאמא שלה, שאולי עדיין חיה בקהילה החסידית בברוקלין.

העיתונאית הצעירה נשלחת לסקר את סיפור רציחתה של אישה חסידית ונדהמת לגלות שבשל היחס המתרפס של משטרת ניו יורק בפני הקהילה החסידית רבת-העוצמה, לא רק שהאישה תיקבר מבלי שתבוצע בה נתיחה שלאחר המוות, אלא שייתכן כי הרוצח ימשיך להסתובב חופשי. רבֶּקה אינה מסוגלת להרפות מהסיפור, אבל גילוי האמת לא יהיה קל ופשוט – וכשהיא חודרת לעולם הסגור שבו גדלה אמהּ, ניכר שאינה רצויה ושלכל מי שהיא פוגשת יש סוד שברצונו לשמור מפני הזרה.

לחצו לקריאת הפרק הראשון

קטעי עיתונות

 • "הקצב מסחרר, העלילה מרתקת... מתעלה מעל לסוגת ספרי המתח בזכות היבטיו הפסיכולוגיים, הרוחניים והסוציולוגיים, המציגים בפני הקורא עולם שאינו מוכר לרבים."

  The Washington Post

 • "כתיבה משכנעת, חזקה... סיפור מצמרר."

  The New York Times Book Review

 • "רומן מתח מעולה, שלא ניתן להניחו בצד, הנמסר מפי מספרת בעלת קול גדול ומהדהד. אהבתי."

  גיליאן פלין, מחברת נעלמת

 • "הדיאלוגים המשכנעים והקצב המושלם של דאהל יוצרים מותחן מעולה. כישרונה כמספרת מאיר בפני הקורא את העולמות המסקרנים של החסידים, משטרת ניו יורק, העיתונות הצהובה וברוקלין של בני העשרים ומשהו – כמו גם את גבולותיהם השבריריים של משפחה, דת והחיים עצמם."

  (Publishers Weekly (starred review

 • "אני ממש מקווה של'עיר בלתי נראית' יהיה המשך, מפני שאחרי שסיימתי לקרוא את העמוד האחרון, רציתי לדעת: מה יקרה בהמשך?"

  The Boston Globe

 • "מתח ודרמה משולבים ביחד, סודות שסופם להתגלות... או לא?"

  מאירה ברנע גולדברג, "מועדון תרבות" ב"כאן"