הילד הטוסקני

ריס בואן

רומן חדש מאת ריס בּוֺאֶן, מחברת רבי-המכר של "הניו יורק טיימס" ו"הוול סטריט ז'ורנל", המגולל את סיפורה של אישה המעזה לחשוף סודות מעברו של אביה.
השנה 1944. הטייס הבריטי הוגו לנגלי נאלץ לנטוש את המפציץ שלו וצונח בשדותיה המוריקים של טוסקנה הכבושה בידי הגרמנים. הוא נפצע קשה ומוצא מפלט בין הריסות כנסייה ובזרועותיה של סופיה בַּרטוֹלי. אבל את האהבה שניצתת ביניהם מערער מעשה בגידה.
כעבור כשלושים שנה שבה בתו של הוגו, ג'ואנה, מלונדון הביתה לאנגליה הכפרית כדי לארגן את סידורי ההלוויה של אביה. בין חפציו האישיים היא מוצאת מכתב סגור הממוען לסופיה.
ג'ואנה, שמתמודדת עם טראומה אישית, יוצאת למסע בטוסקנה במטרה להבין את קורותיו של אביה – ואולי גם להבין את עצמה. עד מהרה היא מגלה שיש מי שמעדיפים שהעבר יישאר קבור, אבל היא כבר הרחיקה לכת מכדי שתוכל עתה להרפות…

תרגום: אסנת הדר

עיצוב העטיפה: טליה בר

לחצו לקריאת הפרק הראשון

קטעי עיתונות

 • "העבירו את הלחם, הזיתים והיין. אה, ועותק של הילד הטוסקני כדי שההנאה תהיה שלמה."

  NPR

 • "העלילה המרתקת נטוותה ביד אמן ומחזיקה את הקורא במתח עד לסוף הספר. זהו מסע מהנה בנופיה של טוסקנה, והקוראים יצטערו להיפרד ממנה."

  RT Book Reviews

 • "עלילת הרומן כתובה היטב והדמויות כל כך כובשות עד שהקורא כמעט מרגיש שהוא יושב וחולק איתן כוס קיאנטי.

  Historical Novel Society

 • "הרומן הזה יכבוש את הקוראים עד הסוף."

  Portland Book Review

 • "אהבתי את הספר שהקריאה בו הייתה קולחת ומהנה, וממש נשאבתי לקריאה בתוכו עד שפתאום הגיע העמוד האחרון..."

  פרידה נבו, "מועדון קריאה לאוהבי ספרים"

 • "אני קוראת ספרים משבת לשבת, מידיי פעם במהלך השבוע פרק אחד לפני השינה כל פעם! אבל הספר הזה תפס אותי חזק הילד הטוסקני לא מצליחה להניח מהיד, קוראת בכל רגע פנוי נדיר שזה קורה לי אבל זה אחד הספרים הטובים. נ.ב. בתשיעייה של סטימצקי."

  סוזן צדוק, "פרלמנט הספרים"