ארץ איומה

ארץ איומה

קית גסן

כאשר אנדריי קפלן נדרש על ידי אחיו הבכור דימה לחזור מניו יורק למוסקבה כדי לטפל בסבתם החולה, זה נראה לו כמתנה משמים. החברה שלו הפסיקה לענות לו להודעות, למנחה שלו לדוקטורט יש ספקות בנוגע לעתידו האקדמי וחשבון הבנק שלו הולך ומתרוקן. אולי כמה חודשים במוסקבה הם בדיוק מה שהוא צריך. אנדריי מסבלט את החדר שבו הוא מתגורר בברוקלין וחוזר לעיר שבה נולד ובה גדל עד גיל שש, לדירה שסטלין עצמו נתן לסבתו. סבתא סֵבה – יהודייה ששרדה את הימים האפלים של הקומוניזם ואת אובדנם של רוב יקיריה – בין שמתו ובין שעלו לישראל – מכניסה את אנדריי לביתה, אף שלא תמיד היא זוכרת מי הוא. ימיו של הבחור הצעיר ברוסיה מזמנים שרשרת של מפגשים אנושיים, שופעי חן והומור בין מי שהיגר למערב לבין אלה שנשארו במולדת ומנסים לבנות את חייהם ברוסיה הקפיטליסטית.

ארץ איומה הוא רומן חכם ורגיש, המפגיש את הקורא עם רוסיה של פוטין, הנאבקת ליצור מבנה חברתי-כלכלי חדש, ובמרכזה מוסקבה – מפוארת ומתפוררת, מרתיעה וקוסמת. בכתיבה רגישה וחכמה קית גסן מעניק לקוראים רומן מבריק ובוגר, שעתיד לסמן אותו כאחד הכותבים המוכשרים בדורו.

תרגום: רחל פן

עיצוב עטיפה: טליה בר

ציור העטיפה: זויה צרסקי

הסופר קית גסן משוחח על ספרו:

ארץ איומה - בעיתונות

העיתונאי והסופר קית גסן כתב מברוקלין את ארץ איומה, בראיון עימו הוא מספר: "בכל פעם שאני עוזב את רוסיה, ...

ארץ איומה - ביקורות

"חוויית קריאה אינטלקטואלית מענגת! על חובה משפחתית, על רוסיה של פוטין ועל חבורת אינטלקטואלים רוסים אליה מצטרף אנדרי המגיע מארצות הברית לרוסיה מולדתו על מנת לטפל בסבתו הזקנה. ספר אנושי ומבריק.&q...

לביקורת המלאה

ציפורה בראבי

"מסע כזה אינטימי בעברה הקרוב של רוסיה, תחת משטרו של פוטין, הוא מרתק, ונעשה מרתק עוד יותר בזכות נוכחותה מלאת החיים והעצבות של סבתו הבלתי-צפויה של אנדריי."

Vanity Fair

"ערמומי, פתייני ומרגש מאוד… גסן תופס באופן מבריק את המקצב היומיומי והאתגרים שמציבים החיים במוסקבה של ימינו. זהו ספר אישי באותה מידה שהוא פוליטי. ספר נפלא עם לב גדול."

The Seattle Times

"מדויק ומצחיק מאוד… גסן מעורר – באופן משכנע – משהו נדיר מאוד בסיפורת האמריקאית המודרנית: פגיעוּת גברית כנה. יש בספר הזה לב גדול מספיק כדי לכפר על כל רומן גברי שכיוון לכך לאחרונה."

The New York Times

"גרסה מודרנית, חכמה ומענגת של מה שאנחנו מגדירים – בהערצה – 'הרומן הרוסי', במקרה הזה, רומן רוסי שרק אמריקאי היה יכול לכתוב."

The New York Review of Books

"כדי להבין את רוסיה, קראו את ארץ איומה."

Time

"למי שיש סבלנות ואהבה לתרבות הרוסית המתפוררת ונבנית מחדש, סקרנות לעולם שאינו גלוי וחשוף לתייר המערבי, ואוהב להתגנב לעלילה ולהרגיש חלק מגיבורי הספר, זה הספר עבורו. באופן אישי, אני שמחה שלא ווית...

לביקורת המלאה

גלי מלובץ

"גיבורו של גסן מפליא לתאר בתמימות אמריקאית כובשת ובדקות רוסית מכמירת לב את המפגש שלו עם המציאות הרוסית, את היכרותו איתה ואת הכאת השורשים האטית שלו לתוכה."

לביקורת המלאה

ליזה רוזובסקי

"עם הומור ושנינות, כתב גסן רומן מרגש על אודות הדרכים הרבות והמתארכות המובילות אותנו הביתה."

Library Journal

“טולסטוי אכל קאשה. צ’כוב אכל קאשה. עם כוח הקאשה בידי, לא הייתי צריך להיות תלוי במישהו לעולם”. ארץ איומה מאת קית גסן, ספר קולח, חכם ומקסים. ויש גם מתכון!"

לביקורת המלאה

ניבי שמעון