בלגרביה

בלגרביה

ג'וליאן פלוז

"העבר, כפי שנאמר לנו פעמים רבות מספור, הוא ארץ זרה, שבה הדברים נעשים אחרת. זה אולי נכון — למעשה זאת האמת כשמדובר באמות מוסר או מנהגים, ובתפקידם של נשים, שלטון האצולה ומיליוני מרכיבים אחרים בחיי היומיום שלנו. אבל קיימות גם נקודות דמיון."

אהבה נכזבת, רמאות ותככי זהות מובילים את העלילה של הספר שצפוי לכבוש את אוהבי "אחוזת דאונטון" וחובבי התרבות הבריטית. תיאורי התלבושות, הכרכרות לאורך הדרכים והדמויות הססגוניות מקרב אצולת לונדון מספקים לקורא את כל שנדרש מהרומן התקופתי.
בערב 15 ביוני 1815, התאספו שמנה וסולתה של החברה הבריטית בבריסל, בנשף של הדוכסית מריצ'מונד – אירוע שהפך לאחת המסיבות הטרגיות בהיסטוריה. זהו ערב קרב ווטרלו, ורבים מהגברים הנאים שהשתתפו בנשף מצאו את עצמם ביום המחרת בשדה הקרב, נלחמים בכוחותיו של נפוליאון.
עבור סופיה טרנצ'ארד, בתו הצעירה והיפה של אחראי האספקה של מפקד הכוחות הבריטי, הדוכס מוולינגטון, הלילה הזה ישנה את הכל. אך רק כעבור 25 שנה, כשבני משפחת טרנצ'ארד ישתדרגו ויעברו לאזור האופנתי החדש של לונדון, בלגרביה, יבואו לידי ביטוי ההשלכות האמיתיות של הרגע הזה. משום שבעולם החדש, עולם שבו האצולה מוצאת את עצמה מתחככת במתעשרים החדשים, ישנם כאלה שמעדיפים שהסודות מן העבר יישארו קבורים.

תרגום מאנגלית: אילן פן

עיצוב העטיפה: טליה בר

לחצו לקריאת הפרק הראשון

המחבר ג'וליאן פלוז משוחח על ספרו:

בלגרביה - בעיתונות

גם אחרי שהצופים נפרדו בעצב ממשפחת קרולי על צוות משרתיה, הלורד ג'וליאן פלוז, יוצר הסידרה "אחוזת דאונטון...

לקריאת הפרק הראשון של בלגבריה באדיבות YNET.

בלגרביה - ביקורות

"אני אוהבת דרמות תקופתיות ולצערי לא יוצא לי לקרוא רבים מהז'אנר, מה שבטוח ש'בלגרביה' הוא אחד הטובים – מומלץ."

לביקורת המלאה

יעל צין, נוריתה

"התוצאה, כמיטב היצירות היוצאות תחת ידיו של פלוז, חביבה ומענגת. לפלוז יש יכולת מופלאה לתפוס את המציאות בגדלותה ובקטנותה."

לביקורת המלאה

בכל סרלואי, הארץ

"הגינונים והנימוסים המוקצנים, המעמדות והשפעתם והכי הרבה האהבה העדינה ומעודנת שפורצת ברגישות ובעדינות והספר בלגרביה לוקח את התקופה ומחייה אותה בצורה מרתקת."

לביקורת המלאה

מלכת הספרים

"הכתיבה, אפיון הדמויות, והתיאורים הופכים את הספר למשובח."

לביקורת המלאה

רחל פארן, נוריתה

"אוהבת את הספר מאד. רציתי לקרוא לאט, להתענג עליו עוד קצת, הקצב של הסיפור אטי בהתחלה ומתגבר ביחד עם העלילה לקראת הסוף וביחד עם הקצב של הסיפור, כך פרחה לה מזיכרוני ההחלטה לקרוא אותו לאטי."

לביקורת המלאה

סיגלית בן-ישראל, סלונה

"העריכה, התרגום ובחירת התמונה על גבי הכריכה מצוינים ומשובחים…עונג צרוף, במיוחד לימים הקרים הללו."

לביקורת המלאה

לי יניני, נוריתה

"סיפור חדש נפלא."

Mail on Sunday

"העלילה מרובת הפתעות והדיאלוג צלול."

New York Times

"קלאסיקה מודרנית שממלאת בצורה מושלמת את הריק שהותירה אחריה הסדרה ׳אחוזת דאונטון׳"

Daily Express

"ססגוני, קולח, מעניין ומהנה, מציג גלריה מרשימה של דמויות מורכבות ומעוררות הזדהות – כולל אלה השליליות ביותר – ומקפיד על שיחזור מדויק של התקופה, לרבות העסקת יועצת היסטורית שזוכה לקרדיט בולט בראש...

לביקורת המלאה

יונתן גרוסמן, וואלה!