בנים ואוהבים

בנים ואוהבים

ד. ה. לורנס

רומן זה, שנחשב לרומן האנגלי הנקרא ביותר המאה ה-20, הוא במידה רבה רומן אוטוביוגרפי המתאר את קורותיו של פול מורל, אמן צעיר המתבגר בחברה של מעמד הפועלים בעיירת כורי-פחם בנוטינגהם שבאנגליה. אמו, הקשורה בנישואים אומללים לאביו השיכור של פול, מקדישה את רוב זמנה ומרצה לבנה. בין השניים מתפתחת מערכת יחסים בעלת עוצמה ורגש, אבל מתחים מתחילים לצוץ כאשר פול מתאהב בנערה ומבקש להינתק מעבותות משפחתו. בעודו נקרע בין תשוקתו לעצמאות לבין רגשותיו הצייתניים כלפי אמו האוהבת אך השתלטנית, נאבק פול להגדיר את עצמו מבחינה מינית וריגשית באמצעות יחסיו עם שתי נשים – מרים ליוורס התמימה והמיושנת, וקלרה דאוז המודרנית, המנוסה והפרובוקטיבית. בנים ואוהבים מבשר את תקופתו הבוגרת של לורנס. הוא מעורר שאלות הנוגעות לטבעם המכלה של אהבה רכושנית ומשיכה מינית, והמחבר מבטא בו, בדיוק נפלא וברגש רב, אמיתות אוניברסליות אודות יחסי אנוש.

תרגום: מירה נרקיס

עיצוב העטיפה: נעמה נחושתאי

לצפייה בביוגרפיה של ד.ה. לורנס:

בנים ואוהבים - ביקורות

"אין כנראה צירוף מילים נדוש יותר מאשר 'מסמך אנושי', ובכל זאת אלה המילים הנכונות ביותר לתאר בעזרתן את הספר הבלתי-רגיל הזה."

ניו-יורק טיימס, ספטמבר 1913

"סופר אחד, ולטעמי אכן הסופר המעניין ביותר באנגליה – שכפי הנראה הושפע במידת-מה מדוסטויבסקי – הוא מר ד.ה. לורנס… אפשר לומר שהוא מעולם לא הוציא מתחת ידו יצירה טובה ושלמה כמו בנים ואוה...

ת. ס. אליוט