גרעין של אמת

גרעין של אמת

זיגמונט מילושבסקי

עם התפרקות נישואיו עוזב התובע המשטרתי תיאודור שָצְקִי את משטרת ורשה ועובר לעיר השדה סָנְדוֹמיֵיז'. בעיר הציורית והמנומנמת, העשירה במוזיאונים ובכנסיות, נמצאה גופת אישה מנוקזת מדם, ובקרב תושבי העיר עולה החשד שהרצח נעשה כחלק מפולחן יהודי. כזר בעיר, שצקי נאלץ לחקור את הרצח כמעט בכוחות עצמו תוך שהוא מתמודד עם רווקותו המחודשת.

עלילה מרתקת, גיבור כריזמטי ובעל לשון חריפה, ותיאור רגיש של מהלך החקירה מתלכדים לכדי רומן מתח משובח הבוחן כיצד החברה הפולנית המודרנית מתמודדת – או מתחמקת מהתמודדות – עם הזכרון ההיסטורי של האנטישמיות במהלך מלחמת העולם השנייה ומיד לאחריה.

תרגום מפולנית: ענת זיידמן

עיצוב העטיפה: עדה רוטנברג

לצפייה בטריילר של העיבוד הקולנועי של גרעין של אמת (2015):

גרעין של אמת - ביקורות

"הרומן נפתח במעשה רצח ומתפתח לעלילה הדוקה ובעלת קצב מהיר… חייו הפרטיים הסוערים של התובע תיאודור שצקי תופסים את מרכז הבמה."  

Oxford Times

"רומן מותח וסוחף המאפשר הצצה לחיים בפולין המודרנית, מדינה שעדיין מתמודדת עם עברה הטעון."

Booklist

"גרעין של אמת – מותחן חדש על המדפים"

לביקורת המלאה

אורית לביא, משפחתובלוגיה

"מילושבסקי כותב יופי: הרקע העיתונאי שלו ניכר בתחושת המציאותיות שהוא מצליח להעביר – פוליטית וחברתית. הוא מתבונן במציאות שהוא מתאר בתערובת של שעשוע ומרירות. הוא רוקח עלילה רצופה חידות היגיון ומס...

לביקורת המלאה

מאפיהו

"מילושבסקי מביט באופן מרתק בחברה הפולנית המודרנית ברומן בכיכובו של התובע המשטרתי תיאודור שצקי. קוראים ירצו לקרוא עוד על אודות דמותו המסובכת ומעוררת האהדה."

Publisher’s Weekly Publishers Weekly

"גרעין של אמת של הסופר זיגמונט מילושבסקי הוא ספר מתח מצוין שלא תרצו להניח מן היד. וכשתניחו, כיוון שסיימתם, תצטערו מאוד שהגעתם אל סופו….גרעין של אמת הוא אמנם רומן מתח, אבל הוא יותר מזה – ...

לביקורת המלאה

ד"ר מירה טנצר

"גרעין של אמת הוא אחד הספרים המרתקים שקראתי בתקופה האחרונה. קודם כל הוא ספר מתח שכתוב בצורה נהדרת הוא מותח מאוד, קצבי, עשיר באירועים ומעניין. אני חייב לציין לטובה את התרגום המצויין של ענת זייד...

לביקורת המלאה

שניר פלג, נוריתה

"גרעין של אמת כתוב בסגנון קליל, בהומור, והתרגום שוטף ועדכני. נהניתי מן הקריאה, חיבבתי את התובע שצקי והעלילה ריתקה אותי."

לביקורת המלאה

חבצלת פרבר, מקור ראשון

"בזכות הז'אנר הקליל של המותחן, מצליח מחבר גרעין של אמת להעביר אמירות חברתיות מעניינות על פולין בעבר ובהווה, בלי לכנס את הקוראים לשעת מחנך… וכל אלה כתובים היטב ומתורגמים מצוין."

לביקורת המלאה

זהרה רון, גלובס

"תענוג לקרוא ספר מתח שמלהטט בכישרון ובידענות בין פרשות עבר שאין עמן נחת לבין הווה שגם בו אין הרבה נחת."

לביקורת המלאה

פרופסור דוד אסף, הארץ