דמעות של אהבה

דמעות של אהבה

אליסון ריצ'מן

סיפור אפי על יכולתה של האהבה לנצח את אכזריות המלחמה

אוקטביו ריביירו אוהב אמת, יופי, ספרות ומעל לכול את אשתו סלומה. כשהיה סטודנט חיזר אחריה באמצעות מילותיהם של משוררים גדולים, והיא התאהבה באינטליגנציה החריפה שלו ובתשוקתו הבלתי מתפשרת. אולם כשהפיכה פתאומית בצ'ילה מביאה לשלטון דיקטטורי אכזר, וסלומה מתחננת בפני אוקטביו להעמיד את ביטחון המשפחה בראש מעייניו ולא להתבטא כנגד המשטר החדש, הוא מסרב. מי שנאלצת לשלם את המחיר על חוסר פשרנותו של אוקטביו היא אשתו, אך כשהוא מבחין בסכנה הנשקפת למשפחתו מוצא עבורם אוקטביו מקלט פוליטי בשוודיה. שם סלומה פוגשת את סמואל, פסיכיאטר יהודי, בן לניצולי שואה מצרפת, המסייע לטפל בצלקות שהותירו בנפשה החוויות בצ'ילה. יחד עמו היא תגלה שהדרך חזרה לאהבה שזורה בסודות כאובים.

כתיבתה הרגישה ודמויותיה רבות-העוצמה הפכו את אליסון ריצ'מן לסופרת בעלת שם בארצות הברית. הרומנים ההיסטוריים פרי עטה תורגמו עד כה לעשרים שפות ונהפכו לרבי-מכר בארצה ובעולם. ספריה שתורגמו לעברית, "גן המכתבים", "אהבה אבודה" ו"שעות הקטיפה" היו לרבי-מכר גם בארץ.

לחצו לקריאת הפרק הראשון

דמעות של אהבה - בעיתונות

קראו את הפרק הראשון של דמעות של אהבה באדיבות "ישראל היום"

דמעות של אהבה - ביקורות

"ריצ'מן היא מספרת רבת יכולת ותנופה, שמתמודדת באופן מרשים על עלילה מורכבת ומסועפת, המתחברת לבסוף לסאגה אחת גדולה."רן בן-נון, "ידיעות אחרונות"

רן בן-נון, ידיעות אחרונות

"זהו ספר מטלטל ומרגש שכשמו, גורם לקורא להזיל דמעות של אהבה. הוא עורר בי מחשבות רבות וגרם לי להעריך את חיי ובעיקר את הדברים הכביכול פשוטים וחסרי משמעות: מיטה חמה, אוכל, אהבה ומקום בטוח. זהו ספר...

לביקורת המלאה

רחל ביו, הלוחשות לספרים

"ספר לא קל. אבל מהמם!"

לביקורת המלאה

יערית טרבלסי

"'דמעות של אהבה' הינו ספר מרגש על חיים שהתנפצו בן רגע, אשמת השורדים, קצר בתקשורת וכוח האהבה. קראתי ספר אחר של הסופרת, 'גן המכתבים', כך שידעתי שצפויה לי חווית קריאה מענגת ולא טעיתי. הסופרת ...

לביקורת המלאה

קרולין זרעוני, תפוז

"הספר סוחף, מרתק כתוב היטב ולא ניתן להניחו מן היד. נהניתי מאד מן הקריאה, ואני ממליצה בחום לקרוא אותו. מחכה כבר לספרה הבא…"

לביקורת המלאה

צילית טיטו

"הסיפור נע בין תקופות שונות, ובין משפחות שונות, כאשר מעגלים נסגרים בהדרגה תוך כדי קריאת העלילה המרתקת, והמתח מלווה את הקריאה לאורך כל הספר – לי היה קשה להפסיק את הקריאה בו."

לביקורת המלאה

אריק בלום

"מאד אהבתי את ספריה הקודמים של אליסון ריצ'מן וממש שמחתי שגם הפעם היא לא איכזבה… סיפור אהבתם של סלומה ואוקטביו משולב עם סיפורי שורדים נוספים וכולם יחד יוצרים ספר יפהפה."

לביקורת המלאה

אורית רובינשטיין

"סיפור קורע לב על אובדן ועל אהבה."

Library Journal

"דמעות של אהבה בוחן באופן מרתק את בתי הכלא שבני אדם יוצרים לעצמם… חקירה שאפתנית של מאבקים פוליטיים ואישיים."

Publisher’s Weekly Publishers Weekly

"העלילה מלאת הקסם מדלגת בין אירועי העבר בטרם תנוע בתנופה אל העתיד ואז תחזור שוב בזמן. הסיפור הסוחף שטוותה ריצ'מן שוזר בתוכו דקויות ליריות ונושאים שוברי לב."

Booklist