האב הצייתן

האב הצייתן

אקהיל שארמה

ראם קָרַן, עובד מדינה מניו דלהי, מתגורר בדירה אחת עם בתו האלמנה ונכדתו הקטנה. הוא מגוחך, עצוב ואירוני וסוד נורא מכרסם בכל הווייתו. רצח פוליטי סוחף את ראם לסדרה של בגידות מסוכנות המטילות סכנה על שלום משפחתו. בשעה שהוא מנסה להציל את משפחתו, חושפת בתו מעשה פשע שראם קיווה כי נקבר כבר בעבר, וכך הוא נאלץ לשרוד תוך כדי כפרה על חיי שקר וחטא.

האב הצייתן לוקח את הקורא למסע עמוק בתוך עולם של משפחות הודיות ופוליטיקה, של גנגסטרים וכוכבי קולנוע, מהומות וחדרי מתים. הרומן הנפלא והרגיש הזה, שזכה בפרס “פן/המינגוויי” וכונה על ידי המבקרים “יצירת מופת”, מציג דמות מעונה, משעשעת ומורכבת מבחינה מוסרית, לא פחות מאשר דמות האנטי–גיבור של דוסטוייבסקי.

 

מהמם באופן דרמטי… עשיר ושובה לב.”
The New York Times

“זהו רומן ללא פשרות, דיוקן של מדינה הרוסה מסכסוכים, נקמות ושוחד. מרחביה הציבוריים רועשים מתלונותיהם של קנאים דתיים ומרחביה הפרטיים משמשים עריסה לכאב בל יתואר.”
The New York Review of Books
ספר השנה של ה– New York Times

מקום ראשון בטבלת “10 המובילים” של USA Today

ספר השנה של Newsday
אקהיל שארמה נולד בדלהי, הודו, בשנת 1971. בהיותו בן שמונה היגר עם משפחתו לארה”ב. סיפוריו הקצרים יצאו לאור באנתולוגיות כמו Best American Short Stories 
ו–O. Henry Award, ובכתבי עת ועיתונים ספרותיים. האב הצייתן הוא הרומן הראשון שלו והוא אף זיכה אותו בפרס היוקרתי “פן/המינגוויי”. שארמה חי בעיר ניו יורק ובימים 
אלה הוא שוקד על כתיבת הרומן הבא שלו.
“שארמה אורג בכישרון את הלאומי עם הפרטי ומראה עד כמה האחד משקף את האחר ועד כמה הם משפיעים זה על זה. הוא אינו חושש להציף באור חזק את מגרעותיהם ומעשיהם הנפשעים של דמויותיו, ויחד עם זאת מצליח להציג את מאבקיהם הנפשיים באובייקטיביות מלאת חמלה, חמלה שמתאפשרת בשל עומק ההבנה.”
The Wall Street Journal

“הספר יוצא הדופן הזה חושף עולם שבו העונש נלקח כמובן מאליו, ואילו השיפוט המוסרי כמעט שאינו בנמצא.”
Salon.com

“קומדיה טראגית על הודו בת זמננו מאת סופר צעיר בעל כישרון עצום.”
ג’ויס קרול אוטס

האב הצייתן - בעיתונות

אקהיל שארמה, מחבר האב הצייתן, הוא הזוכה בפרס הבינלאומי של דבלין סך 100,000 יורו, הפרס הגדול ביותר הניתן עבו...

אקהיל שארמה, מחבר האב הצייתן, הוא זוכה פרס Folio ל-2015. בכתבה על הזכיה כותב הגרדיאן: "תאור נועז של עו...