האדריכל מפריז

האדריכל מפריז

צ'רלס בלפור

פריז, 1942. לוסיין ברנאר, אדריכל פריזאי, מתוודע אל איש עסקים עשיר המציע לו, תמורת סכומי כסף גדולים, להערים על הגסטפו ולתכנן מקומות מסתור ליהודים. לוסיין מסכים לעשות זאת אף שידוע לו היטב שאם ייתפס על ידי הגסטפו ויואשם בעזרה ליהודים יעונה למוות. הסכנה עוד גוברת כשבמסגרת עבודתו מוצע לו גם תכנון בית חרושת גרמני לייצור נשק, פרויקט שעליו לבצע תוך שיתוף פעולה עם קצין גרמני חובב אדריכלות ואמנות. חייו של לוסיין משתנים: הוא מתאהב באישה יפהפייה, מציל ילד יהודי ויוצר קשר עם כמה מהאנשים שהציל. התאווה לכסף מפנה אט–אט את מקומה לרצון בנקמה. הרומן מיטיב לתאר את החיים בפריז תחת הכיבוש הנאצי, הפחד המתמיד של התושבים, מעשי האלימות כלפי היהודים, הלשנות השכנים, המחסור החמור במזון, והמחירים המופקעים בשוק השחור.

ריאיון עם צ'רלס בלפור מחבר האדריכל מפריז:

האדריכל מפריז - ביקורות

"לדעתי , לכל מי שמתעניין בתקופת מלחמת העולם השנייה, חובה לקרוא את הספר שמעורר לחשיבה ומרתק. ההנאה מובטחת.קשה להאמין שזהו ספר ביכורים! והסיום נהדר!!!"

לביקורת המלאה

דורית ראובני-אלון, נוריתה

"סיפור יפהפה ואלגנטי על איש פשוט שבאופן לא צפוי מתדרדר למעשי גבורה…. אין לי מושג מיהו בלפור, אבל הוא חייב לכתוב ספר נוסף עכשיו"!

לביקורת המלאה

רבקה הורנשטיין, נוריתה

"פריז, 1942. לוסיין, אדריכל שאפתן, מקבל שתי הצעות עבודה: באחת הוא מתבקש לבנות מחבוא ליהודים, ובשנייה לתכנן מפעל עבור הנאצים. מהשילוב הבלתי אפשרי הזה נוצר ספר מתח קולח וקצבי…"

לביקורת המלאה

שירה קדרי–עובדיה, nrg