האור מעל לונדון

האור מעל לונדון

ג'וליה קלי

הגיבורות של האור מעל לונדון הן נשים מרשימות החושפות את העוצמות הטמונות בהן, שעה שהן משחרות אחר אהבה, חופש, והאמת.

קארה הרגרייווס תמיד העדיפה לצלול לתוך העבר על פני התמודדות עם ההווה, ולכן עבודתה אצל סוחר עתיקות מושלמת עבורה. במהלך מיון עזבון, הוא פותחת קופסת פח ישנה ומוצאת בתוכה מזכרות ממערכת יחסים שאבדה: בין האוצרות יש יומן אישי מתקופת מלחמת העולם השנייה ותצלום של אישה צעירה לבושה במדים. קארה יוצאת בחיפוש אחרי מחברת היומן המרגש שנקטע לפתע. קארה חוקרת את סיפור חייה של החיילת, אבל מבינה שאולי היא אינה מוכנה להתמודדות עם המציאות הקשה של לונדון בימי המלחמה המתוארת בדפי היומן.

 ב-1941, חייה של לואיז קין בת התשע-עשרה כבר נקבעו עבורה – היא תחכה בבית הוריה בכפר בקורנוול עד שהמחזר האמיד שלה ישוב מהמלחמה ויבקש את ידה. אבל כשלואיז פוגשת במקרה את טייס חיל האוויר המלכותי לויטננט פול בוסטון המקסים, המוצב בבסיס בקרבת מקום, הכול משתנה. והכול משתנה שוב כשהטייסת של פול מועברת באופן פתאומי לבסיס אחר.

 לואיז נואשת לחיים בעלי משמעות יותר גדולה, היא מתגייסת לזרוע הנשית של הצבא הבריטי ונהיית תותחנית ביחידת נ"מ. בזמן שפצצות נופלות על לונדון, היא וחברותיה התותחניות מצטיינות במילוי תפקידן – זיהוי מהיר של מטוסי האויב הנאצי והפעלת מערכת הירי המדויקת. הדבר היחיד שמחזיק את רוחה של לואיז באותן לילות ארוכים בהן היחידה שלה מהווה מטרה למטוסים הגרמנים היא הידיעה שהיא ופול יהיו ביחד עם סיום המלחמה. אבל כשהיא מקבלת חבילה עם מכתבים שלה שמעולם לא נפתחו, היא מגלה שלסיפור אהבה בזמן מלחמה יכול להיות גם צד אפל.

 ג'וליה קלי מספרת לנו את סיפורן של שתי הנשים האלה שעברו חוויות שונות ושדורות מפרידים ביניהן. היא מעבירה אותן ללונדון של מלחמת העולם השנייה ברומן שובר הלב והקסום הזה באמצעות אוצרות עתיקים שנשכחו, נצחונות שנחרטו בזכרון, וקשרי משפחה איתנים.

תרגום: אילן פן

עיצוב עטיפה: טליה בר

המחברת ג'וליה קלי מקריאה מתוך ספרה האור מעל לונדון:

האור מעל לונדון - ביקורות

"מומלץ מאד ותמיד כיף לקרוא ספרים כאלו בפרט למי שאוהב ומחבב את הז׳אנר כמוני."

לביקורת המלאה

לימור בלל

"סיפור סוחף ומרגש שנקרא בשקיקה, מתיר תעלומות רבות ומאפשר לקורא לקחת חלק במסען המיוחד בנפש הדמויות המובילות בעלילה. ספר נפלא ומלא ברגישות, כתוב ברוך ענוג!… סוף מאוד מפתיע שכלל לא ציפיתי ...

לביקורת המלאה

מוטי סטי

"ברומן קסום ושובר לב לוקחת אותנו ג'וליה קלי ללונדון של מלחמת העולם השנייה וטווה קשרים בין הווה לעבר באמצעות אוצרות עתיקים שנשכחו, ניצחונות שנחרתו בזיכרון וקשרי משפחה איתנים."

לביקורת המלאה

מירי דליצקי

"הספר אומנם אינו מציג ספרות מתח, ואינו מתיימר להיות סוגה ספרותית שכזאת, אך סיום הסיפור הוביל לסוף…. אחר. סוף מאוד מפתיע שכלל לא ציפיתי לו. מומלץ בחום. נהניתי ממנו עד מאוד!"

לביקורת המלאה

מוטי סטי

"המלצה חמה שלנו למי שמחפשים ספר קריאה שאינו חורג מן הז'אנר בו נכתב ובכל זאת מעניק לקורא שלו חווית קריאה מהנה ומעשירה."

לביקורת המלאה

אביבה יובל

"הספר מעניין, זורם ונעים . אהבתי לקרוא יחד את שני הסיפורים ואת החיבור המצוין ביניהם. ממליצה בחום למי שאוהב את הז'אנר וגם למי שלא."

לביקורת המלאה

שרון בצלאל, פרלמנט הספרים

"ספר מקסים ושובה לב שהיה כיף של ממש לקרוא בו. אוהבי הרומנים ההיסטוריים וגם כאלו שלא – ממליצה בחום!"

לביקורת המלאה

פרידה נובוגרוצקי

"ספר מושלם לאוהבי הרומנים ההיסטוריים."

לביקורת המלאה

חגית בן חור, פרלמנט הספרים

"ממליצה מאוד על הספר המקסים המציג במקביל שני סיפורים, האחד מהעבר והשני מההווה. שניהם מרגשים, כובשים וסוחפים, מהעמוד הראשון ועד לאחרון."

לביקורת המלאה

לאה זונדלביץ'

"רומן רווי פרטים, עדין, מותח ומשכנע על מלחמה ואהבה, הכתוב בכישרון… זהו סיפור אמיץ על אודות תמימותה וכאב לבה של אישה צעירה, ועל הגילוי המספק של ערכה ושל כוחה הפנימי."

Publisher’s Weekly Publishers Weekly