האם פריז בוערת?

האם פריז בוערת?

לארי קולינס, דומיניק לפייר

אוגוסט 1944. פריז כבושה על ידי הנאצים אך בעלות הברית מגדילות את אחיזתן בצרפת. היטלר מבקש להרוס את פריז כדי שזו לא תיפול שלמה בידיהן. הוא ממנה מפקד חדש לעיר, דיטריך פון קולטיץ, קצין ממושמע שהחריב כבר את רוטרדם וסבסטופול, ופוקד עליו לא לאפשר בשום פנים ואופן את נפילתה של פריז בידי האויב, ואם יגיע האויב עליו למצוא בה רק תלי חורבות. אולם, דרישתו של הפיהרר למחוק את העיר היפה בעולם מעולם לא בוצעה. ב-19 באוגוסט התקוממו הפריזאים נגד הכובשים הנאצים וב-26 באוגוסט צעד הגנרל דה גול לקתדרלת נוטרדאם בעוד ירי צלפים נשמע מגגות פריז. הבירה הצרפתית שוחררה! זהו הסיפור האמיתי והמצמרר החושף כיצד עיר האורות ניצלה מגזר דין המוות של היטלר.
נסיבות האירוע ההיסטורי יוצא הדופן מוצגות בפני הקורא בספר המותח, המרתק, והמוקפד הזה, שהיה לרב-מכר עולמי מיד עם צאתו לאור בשנת 1965. שנה לאחר מכן נעשה על פיו סרט בכיכובם של קירק דאגלס ואלן דלון.

תרגום: דרורה בלישה

עיצוב העטיפה: עדה רוטנברג

לצפייה בסרט תיעודי על שחרור פריז:

האם פריז בוערת? - ביקורות

"גם כיום קרוב ל 70 שנה מאז אותם אירועים וקרוב ל 40 שנה מאז יצא לראשונה התרגום העברי לאור, מדובר ביצירת סיפורת מחקרית יוצאת דופן בדיוקה ובעניין שימצא בה כל קורא."

לביקורת המלאה

קובי סגל, נוריתה

"גם אם אינך מתעניין בהיסטוריה, מובטח לך להינות מחוויה קריאה מיוחדת ומסקרנת. מומלץ בחום."

לביקורת המלאה

פלורה לירן, נוריתה

"זהו ספר חובה לכל המתעניינים בהיסטוריה של מלחמת העולם השנייה. בזמן הקריאה חשתי שאני צופה בסרט קולנוע, ומה הפלא שהספר הוסרט?"

לביקורת המלאה

גאולה הודס-פלחן, נוריתה

"במקום אסון, קרואסון: 'האם פריז בוערת?' נקרא בשקיקה"

לביקורת המלאה

ד"ר ערן אלדר , nrg

"יוצא דופן…מרתק…"

Time Magazine

"סיפור עוצר נשימה, יחיד ומיוחד"

The Observer

"למרות שכולנו מכירים את סופו של הסיפור, אנחנו כל כך שקועים בעלילה עד שהאירועים משפיעים עלינו בעוצמה דומה לזו שהשפיעו על אלה שנטלו בהם חלק"

Los Angeles Times