האמריקאי השקט

האמריקאי השקט

גראהם גרין

מייקל פייל, צעיר אמריקאי אידיאליסטי, נשלח להודו-סין האלימה וחורשת המזימות במטרה לקדם את הדמוקרטיה באמצעות "כוח שלישי" מסתורי. כשהאופטימיות התמימה שלו מתחילה להוביל לשפיכות דמים, חברו, הכתב הזר הציני פלאוור, אינו מסוגל עוד לעמוד ולהתבונן מהצד. אבל גם בעת שהוא מתערב תוהה פלאוור מדוע הוא עושה זאת: האם למען הפוליטיקה, או שמא למען האהבה?

האמריקאי השקט יצא לאור בבריטניה ב-1955 ועובד פעמיים לסרט – ב-1958 וב-2002. הספר שואב מניסיונו של גרין ככתב של "הטיימס" ו"הפיגארו" בהודו-בסין הצרפתית בשנים 1954-1951. שלוש שנים כתב את הרומן הזה שמפנה את האצבע להתערבותה של ארצות הברית בווייטנאם זמן רב לפני שהדבר נודע ברבים. בעטיו של הספר היה גראהם גרין נתון במעקב קבוע של סוכנויות הביון של ארצות הברית מ-1950 ועד יום מותו ב-1991.

אחד הרומנים האהובים עלי בכל הזמנים – מאתגר, מרגש, זוהי כתיבה במיטבה."
– טום רוב סמית, מחבר "ילד 44 "', "הנאום הסודי" ו"סוכן 6"

"אי אפשר לדמיין סופר אחר שהיה יכול לארוג את החוטים המסובכים של הודו-סין שסועת המלחמות לרומן כל כך ליניארי, כל כך דחוס ותמציתי וכל כך מהנה כמו האמריקאי השקט." – זיידי סמית

תרגום: יואב כ"ץ

עיצוב העטיפה: עדה רוטנברג

לצפייה בטריילר של העיבוד הקולנועי של האמריקאי השקט (2002)

האמריקאי השקט - בעיתונות

ספרו של גראהם גרין, האמריקאי השקט, ייצא לאור בקרוב בהוצאת פן.  העלילה מתרחשת בהודו-סין (כיום וייטנאם) בשנות...

האמריקאי השקט - ביקורות

"זהו ספר הכרחי לכל אדם בעל נשמה חופשית. סיפור המציג את האופן שבו ערכים נעלים, מוסריים ודמוקרטיים כביכול הופכים, כמעט בן רגע, לרודנות ולחשיבה טוטליטרית."

לביקורת המלאה

מוסף לשבת, מקור ראשון

"אולי הטוב בספריו של גרין"

לביקורת המלאה

לאשה

"ספרות ישנה וטובה שלא הועם זוהרה, חוויית קריאה מענגת."

לביקורת המלאה

אורית הראל, מוטקה

"בספרו "האמריקאי השקט", מתאר גרהאם גרין את העולם ללא מסכות: אדמה בוערת מדם, מלחמה בלב העולם ומערכת יחסים שנעה בין הירואיות גברית לבין התפכחות מאשליות."

לביקורת המלאה

עמיחי שלו, Ynet

"מאז שהחלו להוציא תרגומים מחודשים של ספרי גראהם גרין אפשר לומר שמדי שנה אנחנו זוכים לקצת נחת."

לביקורת המלאה

איריס אברמוביץ', פנאי פלוס

"הסיפור שגרין השנון מגיש במיטב מיומנות הכתיבה המשובחת שלו, מתאר כל מלחמה. כל מלחמה מפתה אליה את השחיתות, את קהות הרגש וקהיון החושים, את חסרי המוסר, תאבי השלטון וחמדני הרווח."

לביקורת המלאה

תלמה אדמון, nrg

"בימים שבהם לא מעט נקבע מאחורי הדלתות הסגורות של הצמרת הפוליטית, מדהים לחזור לקלאסיקת הריגול, שגזרה על גרין מעקב של סוכני ביון עד מותו."

לביקורת המלאה

7 לילות

"האמריקאי השקט, סיפור האהבה שלו שמתרחש על רקע הכאוס של שנות החמישים בוויטנאם, מוכיח שהוא (גרין) אחד העיתונאים הגדולים שהיו אי פעם"

לביקורת המלאה

זיידי סמית', גרדיאן

"אף סופר רציני במאה הזאת לא כבש ועיצב את דמיון הקוראים יותר מגראהם גרין."

Time