הבגידה

הבגידה

הלן דנמור

השנה היא 1952. לנינגרד מתאוששת ממלחמת העולם השנייה. אנדריי הוא רופא צעיר העובד בבית החולים, ואשתו היהודייה אנה היא גננת – בני הזוג מנסים לעצב להם חיים חדשים תחת המשטר הסטליניסטי. הם עושים את כל המאמצים לחמוק מעיניהם של השלטונות, אולם אושרם הפרטי לעולם אינו מובטח. הוראות חדשות זורמות כל העת מהמשרד לביטחון פנים בראשות סטלין. כשאנדריי נאלץ לטפל בילדו החולה מאוד של וולקוב, קצין בכיר במשטרה החשאית, הוא ומשפחתו נקלעים למשחק בלתי–אפשרי של חיים ומוות.
הרומן הבגידה משרטט דיוקן מרתק וסוחף של חיים ברוסיה הסובייטית בימים שלאחר המלחמה, בעידן שפחד וטרור שולטים בכיפה. על רקע משפטי הרופאים היהודים שהתרחשו בסוף ימיו של סטלין, שלא היו שונים מכל עלילת דם אחרת, נפרש סיפור מאבקם האפי של האנשים הפשוטים לשרוד בתקופה קשה מנשוא.

תרגום הספר: ניצה פלד

עיצוב העטיפה: עדה רוטנברג

קרדיטים לטריילר של הספר: נעם ויימסן וירון בר

הבגידה - ביקורות

"העם הרוסי נבגד לא רק על ידי מלשינים, אנשים קטנים ועלובים. הוא נבגד על ידי המנהיג וחבר מרעיו, הוא נבגד על ידי השיטה, על ידי שמש משקרת, שהביאה את הכפור לחיי האנשים… אני ממליצה בחום על הספ...

לביקורת המלאה

רבקה הורנשטיין

"אהבתי מאוד וממליצה בכל פה. מקווה שיוציאו לאור בעברית, עוד מכתבי סופרת זו."

לביקורת המלאה

שוש מילמן

"ארץ כל כך יפה ומדהימה בנופיה, רוסיה והשלטון בה מדכא כל נשמה….זהו ספר מצויין וממליצה בכל פה."

לביקורת המלאה

ציפורה לביא

"אהבתי את הדמויות. התקופה מזעזעת והיו קטעים שחששתי לגורל הדמויות. חשתי שנקשרתי אליהן ולא רציתי לראותן נפגעות. השפה קולחת וזורמת מן הרגע הראשון. ספר שאני שמחה שנמצא אצלי על המדף. ספר שאמליץ במי...

לביקורת המלאה

יעל צין

"רומן לופת ומצמרר, על זמן ומקום אחרים ובכל זאת מאיימים."

לביקורת המלאה

מוטק'ה

"הלן דנמור מפליאה לחדור לנבכי המציאות הסובייטית. בכישרון רב היא משרטטת את נפשות גיבוריה… קראתי את הספר בשקיקה ובעונג רב. אני ממליצה עליו בחום."

לביקורת המלאה

גאולה הודס-פלחן

"זהו ספר מצוין, שביד קולחת ורהוטה מצליח להנחית את הקורא למציאות אפלה של שנת 1952"

לביקורת המלאה

עמליה תמיר, NRG

"ספר ששואב, קולח ומרתק."

לביקורת המלאה

נוריתה

ראיון עם הלן דנמור מחברת "הבגידה"

לביקורת המלאה

Ynet