הזמן ומרדפו

הזמן ומרדפו

ג'סטין גו

סמוך לסיום לימודיו באוניברסיטה מקבל טריסטן קמפבל מכתב הנמסר לו בדירתו בסן פרנסיסקו על ידי שליח מיוחד. במכתב מספר הטלפון של מר ג"פ פּריצ'רד, פרקליט ממשרד עורכי הדין טוויינינג את הוּפֶּר, לונדון, וחדשה העשויה לשנות את חייו של טריסטן מן הקצה לקצה.

פריצ'רד מגולל את סיפורו של מטפס הרים אנגלי בשם אשלי וולסינגהם אשר נספה בשנת 1924 כשנקלע לסערה תוך נסיון לכבוש את פסגת הר האוורסט ואשר הוריש את הונו לאהובתו לשעבר, אימוג'ן סוֹמז-אנדרסון. אולם, העזבון מעולם לא נדרש. מידע חדש מצביע על כך שיתכן וטריסטן הוא היורש החוקי, אולם עומדים לרשותו פחות מחודשיים להמציא את המסמכים הדרושים להוכחת מעמדו כיורש, אחרת העזבון יחולק בין עמותות צדקה.

טריסטן יוצא במסע עוצר נשימה המתחיל בארכיונים בלונדון, דרך שדות קרב בסוֹם, צרפת, עד לפיורדים באיסלנד. מהמידע המתגלה לו במהלך מסעו, טריסטן מצליח לשחזר את סיפור פרשית אהבתם האסורה של הזוג על רקע מלחמת העולם הראשונה והנסיונות הבריטים הראשונים לכבוש את פסגת הר האוורסט. טריסטן מוקסם מסיפורם של הנאהבים הטראגים ואינו מרפה מחיפושיו, דרכו מצטלבת בזו של מיריי, בחורה צרפתיה מסתורית המאמינה כי למסעו של טריסטן משמעויות שהוא טרם הבין. עליו להוכיח שהוא קרוב משפחה של אימוג'ן באם ברצונו לרשת את עזבונו של אשלי, אבל ככל שהוא מגלה עוד על הזוג, מסעו מסתעף לכיוונים בלתי צפויים.

הזמַן וּמִרדָפוֹ מבשר את הגעתו של סופר צעיר ומוכשר. זהו רומן היסטורי מהמעלה הראשונה, ספר מרתק, בלתי צפוי וכובש.

 תרגום מאנגלית: אינגה מיכאלי

עיצוב עטיפה: עדה רוטנברג

 

הזמן ומרדפו - ביקורות

"סיפור נפלא, שכתוב בחן רב. גו לוכד היטב את רוח התקופה, תחילת המאה העשרים באנגליה הן בעבר והן בהווה, ברומן מרגש, מרתק ושאפתני. אהבתי אותו!"

קיית מוס, מחברת רבי-המכר "לבירית", "פסל" ו"סיטדל"

"שאפתני ויוצא מן הכלל."

Booklist

"ברומן ביכורים זה, ג'סטין גו פורס את היסודות של ז'אנר ספרי המתח – הון שאין לו דורשים, פרשייה אסורה – ברומן מתח ספרותי עם הבטחה גדולה."

Wall Street Journal Magazine

"הרומן הראשון והמסקרן של גו משתרע על פני המאה העשרים…עם תיאורים חיים של צרפת בזמן המלחמה, של משלחות חלוציות של מטפסי הרים וכפר מבודד באיסלנד."

"BBC.com, “Ten Best New Books

"גו הוא מספר מוכשר, היודע להעביר את אווירת התקופה…הסיפור עצמו מרתק ומהווה יצירה ראשונה מרשימה. אוהבי רומנים היסטוריים ורומנים של מסעות יאהבו אותו מאוד."

Library Journal

"ג'סטין גו כתב רומן רחב יריעה, בעל עלילה מושלמת שמסופרת באופן מושלם. בפרוזה אלגנטית סוחפת הוא מספר סיפור שמתרחש בזמן מלחמה ויש בו אלימות אך גם אהבה, תקווה אבל גם יאוש. לא במהרה אשכח את זוג הנא...

אנטון דיסקלפני

"רומן הביכורים של גו שאפתני במובנים רבים: הוא מתאר תקופה של העזה בעלת זכויות מיוחדות שבה מטפסי הרים בריטים, בהתרסה כנגד ההתפכחות שלאחר מלחמת העולם הראשונה, מטפסים על הר האוורסט כשבאמתחתם כבד א...

Publisher’s Weekly Publisher’s Weekly

הזמן ומרדפו מאת ג'סטין גו נבחר ל"בחירת העורך" באתר "תפוז".

לביקורת המלאה

שוגי 21, תפוז

"אהבתי את השילוב בין העבר להווה. המסר העולה חזק מהסיפור הוא כי ניתן לנו החופש לבחור, האומץ הוא להתמודד עם תוצאות הבחירה והזמן הוא מרכיב חשוב בכל המשוואה. קראתי, חוויתי נהנתי ואני ממליצה. "

לביקורת המלאה

הבלוג של מירי, סלונה