היקיקומורי והאחות להשכרה

היקיקומורי והאחות להשכרה

ג'ף בקהאוס

זה שלוש שנים שתומס טֶסלֶר מסוגר בחדר השינה שלו ומנותק מן העולם. אישתו מתגוררת אמנם בחדר הסמוך, אך תומס אינו חולק עמה את חייו. הוא יוצא ממקום המסתור שלו לעתים רחוקות, בשעות הלילה המאוחרות, במטרה לעשות קניות במכולת השכונתית ליד דירתם במנהטן. תומס אינו מסוגל להתמודד עם אובדן קשה והופך למבודד ומסוגר. הוא היקיקומורי.

בנסיון אחרון להציל את חייהם המשותפים, שוכרת אישתו את מֶגוּמִי, מהגרת יפנית המכירה היטב את תופעת ההיקיקומורי, על מנת שתמשוך את תומס בחזרה אל העולם. מגומי, שבורחת מחוויות קשות שעברו עליה ביפן, בחרה לקבור את כאבה במועדוני לילה במחיצת גברים אלמונים. עכשיו היא מחליטה לנסות ולסייע לתומס כ"אחות להשכרה", כפי שהן מוכרות ביפן. בתחילה תומס נשאר עיקש ובמסוגר, אולם ככל שהוא לומד לבטוח במגומי מתפתחת מערכת יחסים עמוקה וחושנית.

המשולש הרומנטי הלא שגרתי של ג'ף בֵּקהאוּס חושף שלושה לבבות אנושיים במשבר, אך גורם לנו להאמין ביכולת האנושית למצוא יופי ומשמעות בחיים, גם לאחר צער כבד. זהו רומן מהפנט ורגיש, המחבר בין מזרח ומערב בחיפוש אחר ריפוי.

תרגום מאנגלית: ניצה פלד

עיצוב העטיפה: ענבל ראובן

היקיקומורי והאחות להשכרה - ביקורות

"שווה לכם לזכור את ההמלצה הזו ולקרוא את הספר המקסים הזה."

לביקורת המלאה

סלונה

"רומן מהפנט ורגיש ,המחבר בין מזרח ומערב… ממליצה מאוד"

לביקורת המלאה

תפוז

"אחלה עונג אסור."

לביקורת המלאה

רן בן-נון, 24 שעות

"חקירה מעמיקה של הבדידות ושל הגילוי העצמי."

USA Today

"עוצמתו של הרומן טמונה ברצון לדחוף את הדמויות אל מחוץ לכלא היצרו לעצמן, עד שהן באות במגע עם העולם, המחלחל פנימה טיפין-טיפין."

The Wall Street Journal