הכול על האש

הכול על האש

דרור פילץ

מי יכול לעמוד בפני הניחוח המגרה העולה מן הגריל כאשר צולים בשר, דגים, ירקות, פירות ומטעמים אחרים?

בהכול על האש – ספרו מעורר ההשראה של "איש הגריל" דרור פילץ – תמצאו מתכונים לבשר, לעופות ולדגים אבל לא רק… דרור מלמד אותנו איך לעבוד עם הגריל כך שנפיק ממנו גם ארוחות בוקר ובראנץ' מדהימות, פיצות ומאפים ים-תיכוניים ואפילו מנות אחרונות. הדגים והבשר, חומרי הגלם הקלאסיים, זוכים אצלו לשידרוג, כך שלצד ההמבורגר האמריקאי המוכר מופיע גם מתכון להמבורגר משפחתי; אל הקבאב הרומני מצטרפים מתכונים של קבאב עיראקי, לבנוני ובלקני; וליד מתכון לדג דניס על פחמים נמצא גם נקניקיות דגים ביתיות, סינייה בורי ועוד. דרור מוסיף ומלמד אותנו עישון מהו ומציע לנו מגוון מתכונים של בשרים, עופות ודגים מעושנים.

בין אם אתם משתמשים בגריל פחמים או בגז, אם תקראו היטב את ההקדמה ואת המתכונים עצמם, תוכלו תמיד להפתיע את בני המשפחה והחברים במנגל מהסרטים.

צילום: דניה ויינר

סטיילינג: דיאנה לינדר

עיצוב: סטודיו מיכל ודקל

הכול על האש - ביקורות

"על התשוקה", הוא הר געש מתפרץ ששורף את הקורא הנסחף וטובע בלבה הרותחת. ספר ששואף להכיל את מלוא חוויית בן־האנוש המשתוקק, מהיצר הפראי ועד להרהור האקזיסטנציאליסטי."

לביקורת המלאה

אבי פיטשון, הארץ

"הצילומים היפים של דניה ויינר בהחלט עושים חשק לצאת החוצה ולנסות את המתכונים."

לביקורת המלאה

EATI

"בתזמון מושלם ליום העצמאות הקרב, שהוא גם חג המנגל, מוציא 'איש הגריל' דרור פילץ ספר בישול חדש, 'הכול על האש', עם שלל מתכונים לגריל, כולל ארוחות בוקר וקינוחים."

לביקורת המלאה

מוטק'ה

5 מתכונים ליום העצמאות מתוך "הכול על האש"

לביקורת המלאה

מאקו