הצל של אמי

הצל של אמי

ניקולה סקוט

הצל של אמי הוא סיפורה הנוגע ללב והמסתורי של ילדה שאבדה, סודה של אם וקיץ מושלם אחד שעיצב את גורלה של אישה אחת.

השנה היא 1958. אליזבת נשלחת מביתה שבפרוורים להרטלנד האוס, בית חוף מקסים במחוז סאסקס שבאנגליה, כדי לחסוך ממנה את ימיה האחרונים של אמהּ הגוססת. במרוצת הקיץ האידילי ושטוף השמש בסביבה הנהדרת אליזבת מכירה חברים חדשים ומוכנה להתאהב, אך אין מי שיזהיר אותה שחלומות עלולים להיות מסוכנים.

כעבור כמה עשורים, אדי, בתה הבכורה של אליזבת, המומה כשזרה בשם פיבי מתדפקת על דלתה ומבשרת לה כי יש להן אם משותפת. אדי, המתקשה להאמין, פונה אל אביה, וכך נודע לה שכל מה שחשבה שהיא יודעת על אמה, שנפטרה לא מזמן, בשקר יסודו. שתי האחיות יוצאות למסע מרגש בזמן שבמהלכו ייחשפו לנשים שוברות מוסכמות, לאבות שתלטנים, לרכילות ולשערוריות, ויגלו את האמת המדהימה על אודותיה של אמא שלהן.

תרגום מאנגלית: אסנת הדר

עיצוב העטיפה: טליה בר

לחצו לקריאת הפרק הראשון

הצל של אמי - בעיתונות

קראו את הפרק הראשון של הצל של אמי באדיבות "סלונה"

הצל של אמי - ביקורות

"ספר מקסים שסוחף אותנו לתוך סיפורה הלא פשוט של נערה צעירה שרק רצתה לאהוב ושהעולם יאהב אותה חזרה. הספר יצא לאור בהוצאת פן – אחת ההוצאות האהובות עלי – עוד לא יצא לי להתאכזב מספר שיצא לאור בהוצאה...

לביקורת המלאה

אורית רובינשטיין

"אני ממליץ בחום על הספר המרתק והמרגש הזה. אני מאוד נהניתי, והתקשיתי להרפות מהספר עד סופו."

לביקורת המלאה

אריק בלום

"ספר מקסים! סיפור אנושי מרגש על אם אמיצה שחיה בחברה שמרנית ומאד לא סבלנית כלפי הריון מחוץ לנישואים. סיפור מרתק, נהניתי מכל רגע. ממליצה בחום!"

לביקורת המלאה

כרמית בר גיל, כרמיתושיק

"הספר הזה נגע בי בנקודות רגישות וגרם לי לחשוב. כמה הכל לא מובן מאליו. אם זה מבחינת המשפחה, החברה ומעמד האישה. סיפור מרתק ומפותל על סודות, נשים חזקות והמון אהבה. אל תפספסו אותו."

לביקורת המלאה

גלית אוזן

"ספר מקסים שסוחף אותנו לתוך סיפורה הלא פשוט של נערה צעירה שרק רצתה לאהוב ושהעולם יאהב אותה חזרה."

לביקורת המלאה

רובינה

"הספר מעלה הרבה נקודות למחשבה: כמה אנחנו מכירים את הקרובים אלינו הן בקרבת דם והן בקרבה משפחתית, אפקט הדלתות המסתובבות- מה היה קורה אילו, היכולת שלנו לראות את ההורים שלנו כבני אדם ועוד…הצ...

לביקורת המלאה

מירי דליצקי

"נהניתי מאד מהספר "הצל של אמי", הוא היה מרתק, מרגש ועצוב וחשף תקופה לא פשוטה בחיי נשים רבות שחיו בשנות החמישים, היסטוריה עגומה שלמזלנו בזכות הקידמה היא כבר מאחורינו."

לביקורת המלאה

חגית בן חור

"סיפור מרתק ומפותל… הכתיבה נפלאה. אהבתי מאוד."

דיינה ג'פריס, מחברת "אשתו של מגדל התה"