הקול והזעם

הקול והזעם

ויליאם פוקנר

הקול והזעם מגולל את סיפור התדרדרותה של משפחה קומפסון, אריסטוקרטים דרומיים ותושבי יוקנפטאווה, המחוז שבדה ויליאם פוקנר, באמצעות מונולוגים פנימיים של שלושה אחים: בנג'י המטורלל, "המפגר" שבימינו היה מאובחן כנראה כאוטיסט; קוונטין האינטלקטואל, שנשלח ללמוד בהרווארד; וג'ייסון הציני, האכזר ורודף הכסף והתהילה. חלקו האחרון של הרומן מסופר מנקודת מבט של מספר חיצוני ומתאר את אם הבית השחורה דיסלי ואת התנהלותה בתוך המשפחה.

הקול והזעם, שיצא לאור ב-1929, נחשב לספר הטוב ביותר של ויליאם פוקנר וייתכן ששימש גורם מרכזי בהחלטה להעניק לו את פרס הנובל. הרומן התקבל מיד בהערכה רבה מצד המבקרים שהיללו את השימוש המשוכלל שעושה פוקנר בטכניקת זרם התודעה, והשוו אותו לג'יימס ג'ויס ולדוסטוייבסקי.

במהלך השנים זכה הרומן להצלחה כבירה גם בקרב קהל הקוראים  ועובד פעמיים לקולנוע (ב-1959 וב-2014). התרגום החדש, המדויק והעדכני של שרון פרמינגר, בתוספת אילן היוחסין ותקציר הרומן, שניתנים בפתיח, מקלים את מלאכת הקריאה של הרומן המיוחד הזה, שפוקנר עצמו ראה בו את פסגת יצירתו.

עורכת הסדרה: רחל פן
תרגום: שרון פרמינגר
עיצוב העטיפה: דקל בוברוב
איור העטיפה: רענן מורג

לחצו לקריאת הפרק הראשון

לצפייה בסרט תיעודי על ויליאם פוקנר:

הקול והזעם - בעיתונות

האזינו לשירי לב ארי ולסופר ניר ברעם משוחחים על הקול והזעם מאת ויליאם פוקנר.

קראו את הפרק הראשון של הקול והזעם מאת ויליאם פוקנר באדיבות טיים אאוט

הקול והזעם - ביקורות

"סיפור ההתפרקות המשפחתית הקשה על רקע חברה מעמדית בדרום ארה"ב הוא מצע נוסף להוכחת גאונות הכתיבה הנדירה והמחשמלת של ויליאם פוקנר. אם מצמצת לרגע – נותרת מרחף בעולם נטול כבידה."

לביקורת המלאה

עמיחי שלו, מקור ראשון

"הרומן הזה הוא כמו שיר רב-קולי, זהו ספר ששר."

Independent

"אף אדם לא העניק למילה הכתובה יותר לב ונשמה מוויליאם פוקנר. אם ברצונכם לדעת את כל מה שאפשר בקשר ללב ולנשמה, לכו לפרוזה שלו."

יודורה ולטי

"יש לי יראת כבוד לבנג'י של פוקנר, למייזי של ג'יימס, לאמה של פלובר, לפיפ של מלוויל, לפרנקנשטיין של מרי שלי – כל אחד מאיתנו יכול להוסיף לרשימה… אני מתעניינת במה שמניע והופך את תהליך החדירה...

טוני מוריסון

"לכו אל פוקנר בתרגום המצוין של שרון פרמינגר. מי שמפצחת (בעברית!) בימינו את מסתרי שפת פוקנר וסגנונו ראויה לשבח רב ולתודה גדולה."

לביקורת המלאה

תלמה אדמון

"90 שנה אחרי שראה אור, מיטיב "הקול והזעם" מאת ויליאם פוקנר, שיצא בתרגום חדש, לשרטט בגאוניות איך ניוון מוסרי מטביע את ספינת האריסטוקרטיה הלבנה והגזענית."

לביקורת המלאה

כנרת רובינשטיין

"זה סיפור ממוטט ומדויק, שבנוי ביד אמן שאין שני לו. והוא יגרום לכם לכאוב, והוא יגרום לכם לבכות, והוא יגרום לכם להתאהב עד כלות."

לביקורת המלאה

אלעד זרט, ידיעות אחרונות

"כ–90 שנה אחרי כתיבתו, "הקול והזעם" של ויליאם פוקנר זוכה לתרגום חדש ומעולה כמו בדרמה יוונית משובחת, גם בסיפורם של גיבורי הספר, האחים ממשפחת קומפסון הלבנה בדרום ארצות הברית, פועמות בע...

לביקורת המלאה

אילת שמיר