חוב קטלני

חוב קטלני

ג'ון גאפר

בן קופר, פסיכיאטר בבית חולים יוקרתי בניו יורק, נדהם לגלות שאחד המטופלים שלו, הארי שפירו, הוא מענקי וול סטריט ואחד התורמים הגדולים של בית החולים. אבל תהפוכות הגורל הותירו את הטייקון מחוסר עבודה, מריר וככל הנראה גם נואש. לדעתו המקצועית של בן, שפירו נמצא על סף התאבדות. אבל כשהמטופל העקשן ורב ההשפעה מסרב להישאר במחלקה הפסיכיאטרית, בן נאלץ לשחררו.

ימים אחדים אחרי שחרורו מגיעות חדשות מרעישות; רצח התרחש באחוזתו של שפירו בהמפטונס. אך החדשה המרעישה באמת היא זהותו של הנרצח. הטרגידה מובילה לשרשרת אירועים שהופכת את חייו של בן על פיהם.

שאלות חטטניות מצד השוטרים, וכתף קרה מצד הקולגות שרוצים להגן על התורם הנדיב, דוחקות את בן עם הגב אל הקיר; עליו לחשוף סודות שהאנשים שמכירים את שפירו יעדיפו להרוג- או להיהרג – מאשר לגלות, ולברר מה האמת שמסתתרת מאחורי רשע שמתחזה לשיגעון.

תרגמה מאנגלית: דרורה בלישה

עיצבה את העטיפה: ענבל ראובן

חוב קטלני - בעיתונות

ג'ון גאפר, מחבר חוב קטלני, בראיון ל"גלובס" מדבר על ספרו, על הדמוי הדמוני של בכירי וול סטריט ועל ע...

חוב קטלני - ביקורות

מגזין בלייזר ממליץ על "חוב קטלני" ואף נותן נקודת בונוס על העטיפה המקורית.

לביקורת המלאה

בלייזר

"ג'ון גאפר, פרשן של "פייננשל טיימס", ראה מקרוב את הקריסה הכלכלית של וול סטריט בשנת 2008. בראיון עמו הוא מסביר למה במרכז המותחן שכתב על המשבר העמיד פסיכיאטר ולא בנקאי"

לביקורת המלאה

אהרון לפידות, ישראל היום

ג'ון גאפר, פרשן בכיר ועורך משותף ב"פייננשל טיימס", שספרו "חוב קטלני" יצא באחרונה בעברית, מדבר בראיון בלעדי ל"גלובס" על הדימוי הדמוני של בכירי וול סטריט ועל עתיד העיתונ...

לביקורת המלאה

יניב מגל, גלובס

"הכתיבה נהדרת, הספר מאוד זורם (תעיד העובדה שכמעט את כל הספר סיימתי בשבת אחת)…. זו הייתה קריאה מהנה מאוד – מומלץ."

לביקורת המלאה

יעל צין, נוריתה

"גאפר מספק מדריך מזורז לדפוס החשיבה של הטייקונים ולעסקיהם המפוקפקים, שיכולים להוליד רווחי או הפסדי עתק. הוא יודע בדיוק מתי ללחוץ על דוושת העלילה ומתי להרפות."

פייננשל טיימס

"המותחן המתוחכם של גאפר על עולם ההשקעות האכזרי הוא השקעה בטוחה"

וושינגטון פוסט