כיס אוויר

כיס אוויר

דיוויד סאלאי

רומן וירטואוזי מאת המועמד לפרס מאן בוקר, דייוויד סאלאי, על אודות שנים-עשר אנשים, זרים ברובם, וההשלכות המפתיעות שיש למעשיו של כל אחד מהם על חייו של האחר בשעה שהם חולפים זה על פני זה בנתיבי טיסה מסביב לעולם.

אישה פותחת בשיחה עם גבר שיושב לידה במטוס אחרי כיס אוויר. הוא בדרכו חזרה הביתה, שם יקבל חדשות מטלטלות שישפיעו גם על זר נוסף, טייס נסער העושה את דרכו אל יבשת אחרת ומחפש נחמה אצל עיתונאית שהוא פוגש באותו הלילה. גם חייה שלה ישתנו בטרם תצא לשדה התעופה למשימה שעתידה להשפיע על חיים נוספים…

גיבוריו של כיס אוויר מקיפים את העולם בשתים-עשרה טיסות שונות: מלונדון למדריד, מדקר לסאו פאולו, לטורונטו, לדלהי, לדוחא, בדרכם לפגוש מאהבים או אחים מנוכרים, הורים מזדקנים, נכדים חדשים, או אף אחד. בעודם עושים את דרכם משדה תעופה אחד למשנהו, הם יחוו מגוון שלם של רגשות אנושיים, החל בבדידות וכלה באהבה, וביודעין או שלא ביודעין, ישפיעו זה על חייו של זה.

תרגום מאנגלית: אילן פן

לחצו לקריאת הפרקים הראשונים

כיס אוויר - בעיתונות

קראו את הפרקים הראשונים של כיס אוויר מאת דיוויד סאלאי באדיבות וואלה!

כיס אוויר - ביקורות

"ספר יפה ונגיש."

לביקורת המלאה

טל ברמן ואביעד קיסוס

"המסר אותו אקח איתי מכיס אוויר – הראו דאגה לסביבה, אל תשארו אדישים. אין אנשים שקופים בעולם, יש אנשים שעוד לא שמענו את הסיפור שלהם! ממליצה בחום."

דריה צ'נסוב, מועדון קריאה לאוהבי ספרים

"כתוב היטב, בלשון ספרותית ובסגנון שממוקמים משלב אחד מעל הלשון המדוברת או הכתיבה העיתונאית… בהחלט ראוי לשבח שחלק לו אחד המבקרים המצוטטים על גבי הספר, ששיבח את יכולתו המרשימה של סאלאי לברו...

חבצלת פרבר, מקור ראשון

"קראתי את הסיפורים ומאד אהבתי. מאד ממליצה.כתוב מקסים. וגם מעורר מחשבה."

נוריתה

"מלאכת אמן… האינטנסיביות מפתיעה… חלק גדול מההנאה מכיס אוויר טמון באופן שבו סאלאי משנה את נקודת המבט של הקורא מפרק לפרק… חכם."

The Washington Post

"חכם… מרגש במידה מפתיעה… יכולתו של סאלאי לברוא דמויות שונות זו מזו מרשימה ומצמררת."

The Times

"סגנונו של סאלאי, שילוב של ישירות ואיפוק, הוא ממש מלאכת אמן."

The Financial Times

"12 אנשים מקריים ברחבי העולם, 12 טיסות שלוקחות אותנו מפה לשם, במרחבי החיים. "כיס אוויר", ספרו הקצר של דיוויד סאלאי הבריטי מחבר ביניהם בחוטים דקיקים המרמזים שאנחנו ישות אחת, אורגניזם-...

לביקורת המלאה

רן בן-נון, ידיעות אחרונות

"עדין, חכם – ניצחון."

Kirkus

"ספר אינטנסיבי, כזה שנקרא בנשימה אחת ובריכוז מוחלט, ספר שמרגע התחלת הקריאה בו אנו מיד שוקעים פנימה לתוך עומקו של הסיפור, צוללים ישירות לתוך הסיטואציה."

לביקורת המלאה

קרו אגמון