משפחה גרעינית

משפחה גרעינית

סוזנה פוגל

משפחת פלר היא משפחה יהודית לא מתפקדת מבוסטון. אב המשפחה, טיפוס נרקיסיסטי שהיה בעברו ילד פלא, החל בגילו המתקדם לכתוב שירת הייקו; אשתו החדשה, סינית מסורתית, שולחת לבתה החורגת והרווקה ג'ולי חלוקי משי מחנות מציאות כדי לסייע לה למצוא גבר; סטיוארט, בנם בן השש, לובש חליפות למיטה והתבלין האהוב עליו הוא שמן כמהין; אמה של ג'ולי, פסיכולוגית שלא נישאה מחדש ואולי התאהבה ברב בית הכנסת השחצן, משתפת את בתה בכל מה שקורה לה (כולל סקס בשלישייה שקיימה עם שני סטודנטים הולנדיים ב-1972); כל הטיפוסים האלה הם רק חלק ממגוון הקולות המפתיעים שממטירים על ג'ולי עצות מעצות שונות בנוגע לאהבה ולקריירה.
באמצעות מכתבים ומיילים הממוענים לג'ולי – שאותה אנחנו כלל לא פוגשים – מגולל משפחה גרעינית את קורותיהם של בני משפחת פלר על פני שלושה עשורים. מכתבי תודה, מכתבי ניחומים, רכילות משפחתית ועוד – חלקם ציניים, אחרים אבסורדיים או נוגעים ללב – משרטטים תמונה קומית, כנה ומוכרת עד כאב של בני משפחה מודרנית מאוד המשתדלים, ובמקרים רבים נכשלים, להפגין דאגה ואכפתיות זה כלפי זה.

משפחה גרעינית - בעיתונות

ריאיון שנון ומרתק עם סוזנה פוגל, מחברת משפחה גרעינית, על יהדות, ביציות מוקפאות וחומוס, באדיבות YNET

משפחה גרעינית - ביקורות

"נהניתי מכל רגע, צחקתי בקול רם ובעיקר קינאתי בפוגל, שכתבה את הספר הזה לפני שאני הספקתי לכתוב אותו."

לביקורת המלאה

שירי צוק

"ספר הביכורים של סוזנה פוגל… הוא תענוג צרוף לכל אוהבי הז'אנר. מערכות היחסים הלא יציבות, אמירות חסרות טאקט וחסרות מודעות עצמית של בני המשפחה וסיטואציות לא שגרתיות מהוות יחדיו חומרי גלם נפ...

לביקורת המלאה

אתר wemoms

"בדרך כלל אינני אוהבת לקרוא ספרים מסוג זה ( רומן במכתבים…) , אך הפעם נהניתי. הגעתי אל הספר בעקבות המלצתה של שירי צוק באחת מתוכניות הבוקר. קריאת המכתבים לוותה לעיתים קרובות בחיוך ובצחוק ו...

לביקורת המלאה

צילית טיטו

"הכתיבה טובה כזו שמכילה ציניות לצד שעשוע, תדהמה לצד מחשבות אבסורדיות. היו רגעים שכעסתי על הדמויות או על סיטואציה מסוימת ופעמים אחרות שהתמלאתי חמלה – זה כמו להכניס לחדר מספר אנשים הקשורים זה לז...

לביקורת המלאה

יעל צין

"ספר העשוי כולו מכתבים מעניינים ככל שיהיו אינו אהוב עליי במיוחד אך בספר זה בלטה הציניות והאמת המרה והמצחיקה לעתים מכל מילה."

לביקורת המלאה

סיגי קדוש

"הספר "משפחה גרעינית" הוא ספר קליל, לעתים מצחיק אך גם מכמיר לב… שמחתי על האתנחתא הקומית ואני חושבת שהספר קליל, אחר ומרענן."

לביקורת המלאה

רינת חיימוביץ, מועדון קריאה לחובבי ספרים

"פוגל פותחת חלון – מצחיק ומרגש – לחייה של אישה לא נשואה המוקפת במשפחה בעלת כוונות טובות, אם כי חסרת כל מושג."

לביקורת המלאה

Publisher’s Weekly Publishers Weekly

"הספר שנון ויש מכתבים שממש צחקתי בהם ועם חלק ממש הזדהיתי (טוב בכל זאת משפחה יהודיה). ספר חמוד שיכול להעביר לכם כמה שעות בכיף."

לביקורת המלאה

אורית רובינשטיין

"חסר כל תקינות פוליטית, אבל זה בוודאי לא יפריע לקוראים מאחר שכל כך הרבה חלקים כל כך מצחיקים."

לביקורת המלאה

Kirkus Reviews

"חד, מצחיק וכואב. בדיוק כמו המשפחה שלך."

סיימון ריץ'