מתעוררים

מתעוררים

רון דהן

 מתעוררים – גברים מדברים מיניות מציע לקוראים הזדמנות להביט על נושא מודחק ולחשוב עליו מחדש. מיניות גברית, אותו ביטוי נפיץ ולא מפוענח, מתפרק בספר לעשרים מונולוגים, סיפורים של גברים אמיתיים החושפים את המסע המיני שלהם בחברה הישראלית.

המשתתפים במתעוררים מתמודדים באופן כן ונדיר עם הייצוגים הגבריים הקלאסיים ומגיבים אליהם, כל אחד בדרכו הייחודית, כל אחד והקושי, הפחד, האומץ שלו. בקריאה רוחבית של המונולוגים מתגלה עולם עשיר, לפרקים לא קל לעיכול, לפרקים אופטימי, אבל תמיד אנושי וחד-פעמי.

שלוש שנים לאחר צאת הספר ערות – נשים מדברות מיניות מאת תמר מור סלע (ידיעות ספרים, 2017), ששינה את השיח על מיניות בישראל, מגיע מתעוררים ומשלים את התמונה המגדרית, ובה בעת פותח צוהר לשיחה חדשה, להבנה טובה יותר, לשינוי עמוק יותר.

מתעוררים - בעיתונות

רון דהן ובועז כהן משוחחים עם שרי שביט על רב-המכר מתעוררים בתכניתה "שוברים שורה", ערוץ הכנסת

קראו את המונולוג של בועז כהן מתוך מתעוררים, באדיבות טיים אאוט

אחרי הסערה שעורר רב–המכר 'ערות', עכשיו מגיע תורם של הגברים. הצצה ראשונה לספר מתעוררים, אסופת מונולוגים גברי...

מתעוררים - ביקורות

"ציון 10. כשגמרתי לקרוא אותו מיד רציתי שכל הגברים החשובים בחיי יקראו אותו, וגם הנשים."

לביקורת המלאה

מאשה צור-גלוזמן, עברית

"אוקיינוס של מסתורין, כאב, עונג, גילויים :)"

לביקורת המלאה

עטרה אופק

"תרבות האונס קיימת, הפטריארכיה חזקה, גברים מנותקים מהגוף שלהם והסובלות העיקריות מכך הן נשים, אומר רון דהן עם צאת הספר "מתעוררים" בעריכתו, שמביא מונולוגים של 20 גברים המדברים על מיניו...

לביקורת המלאה

גילי איזיקוביץ'

"אחרי הסערה שעורר רב–המכר 'ערות', עכשיו מגיע תורם של הגברים. הצצה ראשונה לספר 'מתעוררים', אסופת מונולוגים גבריים על הדבר שעליו הם כמעט לא מדברים ‑ המיניות שלהם. מהבמאי שמבחינתו סקס הוא קרב בין...

לביקורת המלאה

Ynet