עירום בין זאבים

עירום בין זאבים

ברונו אפיץ

הרומן עירום בין זאבים נכתב בהשראת הסיפור האמיתי והבלתי נתפס על הצלתו של ילד יהודי בן שלוש, שהוברח לתוך מחנה הריכוז בוכנוואלד. עלילת הרומן מתרחשת בתחילת 1945 ומגוללת סיפור מרגש של חמלה אנושית ואומץ הלב שהפגינה קבוצת אסירים, בני מדינות שונות, אשר חירפו נפשם תחת מגף הדיכוי הנאצי והצליחו להציל את הילד.

 הרומן מתאר את המרדף שניהלו אנשי האס-אס לתפיסת הילד, כשברקע נשמעים הדי הקרבות בין כוחות בעלות הברית לצבא הגרמני הנסוג. אנשי האס-אס אינם רוצים להסתלק מבלי שימצאו קודם את הילד ויענישו את מגניו. הם מגבירים את הלחץ על האסירים, אך אלה מצליחים להעביר את הילד ממקום מחבוא אחד למשנהו, תוך הפגנת אנושיות צרופה ונטילת סיכונים שדינם אחד, וכל אותה העת הם מקדימים בצעד אחד את אנשי האס-אס, עד ליום השחרור.

 עירום בין זאבים נהפך לקלאסיקה אנטי-פשיסטית לאחר מלחמת העולם השנייה. הספר נמכר בשלושה מיליון עותקים, תורגם ל-25 שפות ופורסם ב-28 מדינות. המחבר, ברונו אפיץ, נכלא במחנה בשנים 1945-1937 עקב הפצת תעמולה אנטי-נאצית, ושהותו שם שימשה בסיס לכתיבת הרומן.

 לאחר שהספר יצא לאור במזרח גרמניה התבררה זהותו האמיתית של מי שכונה "ילד בוכנוואלד"; עוד על כך באחרית הדבר של מהדורה זאת.

 

 

עירום בין זאבים - בעיתונות

עיבוד קולנועי חדש לספר עירום בין זאבים נמכר לעשר תחנות טלוויזיה ברחבי העולם וזכה לפרס הגדול של פסטיבל סיאול...

עירום בין זאבים - ביקורות

"ספר מרגש שלא יכולתי להניחו מידיי .

לביקורת המלאה

שקדנית, סימניה

"אין ספק שזהו אחד מהספרים הטובים שנכתבו בנושא, מסמך אנושי מרגש שמגיע באיחור רב לארץ. זהו לא רק ספר שואה, אלא גם דרמה אנושית חד פעמית שהתרחשה בתנאים בלתי אפשריים."

לביקורת המלאה

רגעים היסטוריים

"למרות שהסוף ידוע, גם סופו של שטפן הקטן וגם סופו של המחנה, הספר נקרא בנשימה עצורה ובמתח רב. קשה שלא להיקשר אל הדמויות המתוארות בו, לחיות אתן את האימה, ולקוות שכל אחת ואחת מהן תשרוד."

לביקורת המלאה

אתי סרוסי, אנשי הספר

"מסמך אנושי מרגש שמגיע באיחור רב לארץ. זהו לא רק ספר שואה, אלא גם דרמה אנושית חד פעמית שהתרחשה בתנאים בלתי אפשריים."

לביקורת המלאה

רגעים היסטוריים

"מדובר בספר מרתק עד מותח, ותהיתי אם לשייכו לסוגת הרומן ההיסטורי או לסוגת ספרי המתח, כי הוא גם זה וגם זה."

לביקורת המלאה

אורנה רותם, נוריתה

"…בסופו נשארת ההבנה שגם אם העולם של היום, פוסט מלחמת העולם השנייה, הוא עולם צודק יותר (ולא תמיד ברור אם זה אכן כך), חובה על כל אחד מאיתנו להטיל תמיד ספק בתבונה האנושית."

לביקורת המלאה

גיא ארליך, הארץ

"נותרתי חסרת נשימה ונפעמת לנוכח הגדולה האנושית והאחווה שהמפלצת הנאצית והרשע לא יכלו להם. סיפור אמיתי על מעשה מדהים של הצלה, ספר חובה למתעניין בתקופה,ולחובבי ספרי המתח."

לביקורת המלאה

דורית ראובני אלון, נוריתה

"כשסיימתי, דומעת, חזרתי מייד אל תחילת הספר וקראתי שוב…ממליצה בחום, קחו בחשבון, כואב ומייסר."

לביקורת המלאה

נתי שפירא, סלונה