פיאוני

פיאוני

פרל ס. בק

קורותיה של משפחה יהודית-סינית עשירה בעיר קַאיפֶנג שבסין באמצע המאה התשע-עשרה מסופרים מבעד לעיניה של פיאוני המשרתת. פיאוני נמכרה למשפחה בילדותה ונהפכה ברבות הזמן לדמות מרכזית ומשמעותית בה – כמעט בת משפחה אך בכל זאת משרתת. היא גדלה להיות בחורה יפה ופרובוקטיבית ומתאהבת בבנה היחיד של משפחת עזרא, אך השניים מנועים מלהתחתן מטעמי מסורת. פיאוני נקרעת בין רצונה לממש את אהבתה לבין נאמנותה למשפחת עזרא ורצונה למלא את חובותיה ולציית לגבולות מעמדה.

הספר מבוסס על אירועים אמיתיים שהתרחשו בסין לפני כמאה שנים ומציג לפני הקורא הישראלי את אורחות חייה של הקהילה היהודית בקאיפנג באותה עת ואת קשריה עם העם והתרבות שהקיפו אותה.

תרגום: שרון פרמינגר

עיצוב העטיפה: עדה רוטנברג

ריאיון עם פרל ס. בק (1966):

פיאוני - בעיתונות

המו"לית רחל פן משוחחת עם ענת דולב בתוכניתה "שש עם ענת דולב" ברשת ב', על צאתו לאור של הספר פי...

פיאוני - ביקורות

קורא המאמר יכול להבין למה למעשה הסיפור לא תורגם בישראל, או לעברית, כשפורסם ב-1948, כפי שתורגמו ספריה של פרל ס. בק לעברית מיידית: מבעד לעיניה הזקנות של פיאוני אנו נתהה עימה על עתידו של העם היהודי. ו...

לביקורת המלאה

מירב גולן, אימגו

המו"לית רחל פן משוחחת עם ענת דולב בתוכניתה "שש עם ענת דולב" ברשת ב', על צאתו לאור של הספר פיאוני מאת פרל ס. בק ועל הקהילה היהודית בסין. (השיחה מתחילה בדקה ה-29)

לביקורת המלאה

ענת דולב, רשת ב'

"משמח להיווכח שהרומן ההיסטורי, שנכתב ב-1948 המתין למהדורתו העברית 65 שנה, עומד במבחן הזמן ומספק קריאה מענגת."

אילת נגב, הארץ

"נהניתי מן הספר וגם החכמתי. אני ממליצה עליו בחום!" (גאולה הדס-פולחן) "וואו וואו וואו! התמוגגתי" (לי יניני). מבקרות בבלוג של נוריתה מרעיפות שבחים על ספרה של פרל ס. בק

לביקורת המלאה

נוריתה

"הקונפליקטים המובְנים במזג הסיני והיהודי מתוארים בעדינות מורכבת, בחוכמה עמוקה ובהבנה רווית חמלה… סיפור קסום, שנושאו המרכזי הוא סובלנות."

Library Journal

"התחקירים המעמיקים שערכה פרל בק אפשרו לה להחיות תרבות בת 4,000 שנה באמצעות שרטוט קפדני של דמויות יומיומיות ותיאור מפורט וססגוני של חיי שגרה, מנהגי נישואים וקבורה."

The New York Times

"פשטות נפלאה מאפיינת את דרך הסיפור של הרומן הזה. ייתכן שזה מצופה, אבל זה בכל זאת נהדר."

Saturday Review of Literature

"פיאוני מכיל סצנות חינניות ודמויות צבעוניות שקוראיה של פרל בק הורגלו לקרוא עליהן ברומנים שלה על סין."

New York Herald Tribune