תמונתו של דוריאן גריי

תמונתו של דוריאן גריי

אוסקר ווילד

בסקר שנערך בקרב גולשי Ynet בחודש יוני 2005 , נבחר הספר תמונתו של דוריאן גריי כספר שכולם היו שמחים לראותו על המדפים בהוצאה מחודשת! פן הוצאה לאור בשיתוף עם ידיעות אחרונות הרימו את הכפפה, והם מביאים בפני הקורא מהדורה חדשה של יצירת המופת הזו, המגוללת את סיפורו של צעיר יפה תואר המוכר את נשמתו תמורת נעורים ויופי נצחיים. בעוד שהוא עצמו אינו משתנה כלל, תמונתו מזדקנת והופכת דוחה יותר ויותר עם השנים.

הרומן תמונתו של דוריאן גריי יצא לאור ב-1891 והיכה גלים מיד עם פרסומו. באמצעות מעלליו של דוריאן גריי הביע וויילד בפשטות את התיאוריות האסתטיות שלו, המחיש אותן ואת הסיכונים הטמונים בהן ואף הציע קווים מנחים למי שיחליט לחיות חיים של יופי חסר תועלת. המבקרים כעסו במיוחד על החלטתו של וויילד לפרוץ את החומה הבצורה של המהוגנות האנגלית של אותה תקופה, על-ידי כתיבה מרומזת על סוגים מסוימים של התנהגות שערורייתית שהס מלהזכירה, היינו הומוסקסואליות.

הספר רואה אור בתרגום חדש מאת ליה נירגד ופתח הדבר המרתק שלו ניתן על ידי קמיל קוטי, מרצה ללימודי אנגלית באוניברסיטת קולומביה.

תרגום הספר: ליה נירגד

עיצוב העטיפה: עדה רוטנברג

לצפייה בסרט ביוגרפי על אוסקרי ווילד בהפקת ה-BBC:

תמונתו של דוריאן גריי - ביקורות

"'תמונתו של דוריאן גריי', אחד הנסיונות הראשונים לדבר על הומוסקסואליות ברומן האנגלי לצד דיון מעמיק באסתטיקה, עשה למחברו הרבה צרות: נטען כלפיו שהוא משעמם, מזוהם ובלתי מוסרי, וגיבוריו כונו 'כלבלב...

לביקורת המלאה

שחר מגן

"'תמונתו של דוריאן גריי' ביססה את מעמדו של ויילד כאחד ממייצגיה החשובים של האסכולה האסתטית שדגלה ב'אמנות לשם אמנות', ויחד עם גיבורה הפכה ליצירה קלאסית."

לביקורת המלאה

ירין כ"ץ, NRG

"מופת של עריכה והוצאה לאור"

לביקורת המלאה

יהושע ניר, האייל הקורא