הטיגריס הלבן

ארווינד אדיגה

בַּלראם האלוואי, הטיגריס הלבן, הוא אדם בעל פנים רבות: משרת, פילוסוף, יזם, רוצח. במהלך שבעה לילות, לאורה של נברשת מגוחכת עד להצחיק, מספר לנו בלראם את סיפורו המצמרר –איך הגיע להצלחה כה גדולה בחייו בעזרת תבונתו ותושיתו בלבד. הוא נולד למשפחה ענייה בכפר במרכז הודו ובגיל צעיר הוצא על ידי הוריו מבית הספר ונשלח לעבוד בבית תה. בעודו כותש פחם ומנקה שולחנות טיפח חלום על בריחה אל חיים אחרים, הרחק מגדותיו של הגנגס הקדוש ששאב אל מעמקיו שרידים של מאות דורות. בלראם נחלץ כאשר נשכר להיות נהג המשפחה של האיש העשיר ביותר בכפרו. מאחורי ההגה של מכונית ההונדה שלהם, מתגלה לעיני בלראם עולמו החדש – עולם של פשע, שחיתות ובצע.

בסגנון כריזמטי בלתי צפוי, ועם שפע של הומור, מלמד אותנו בלראם שדת אינה מייצרת מוסר, וכסף אינו פותר כל בעיה – אבל עדיין ניתן למצוא הגינות גם בתוך עולם מושחת, ושאתה יכול להשיג את כל מבוקשך אם אתה מצותת לשיחות הנכונות.

הטיגריס הלבן, זוכה פרס בוקר 2008, מציג בפני הקורא סיפור שיש בו שנינות מבריקה, מתח צורב ומוסריות מפוקפקת, והוא מסופר על ידי מספר הפכפך,מרתק ומקורי.

"הספר יוצא נשכר מעצם התעסקותו בנושאים חברתיים דוחקים ובהתפתחויות גלובליות משמעותיות, באמצעות הומור מדהים." יו"ר חבר השופטים של פרס בוקר 2008

תרגום הספר: יואב כ"ץ

עיצוב העטיפה: עדה רוטנברג

קטעי עיתונות