האבוקדו שלא יבשיל

איליין דנדי

האבוקדו שלא יבשיל נעשה ספר פולחן זמן קצר לאחר שיצא לאור ונותר דיוקן על זמני של אישה הנחושה לחיות את החיים במלואם.  ארנסט המינגוויי אמר למחברת, איילין דנדי: "אהבתי את הספר שלך. אהבתי את הדרך שבה הדמויות שלך מדברות כל אחת באופן שונה… הדמויות שלי תמיד נשמעות אותו הדבר כי אני אף פעם לא מקשיב." גראצ'ו מרקס כתב לה במכתב: "הייתי חייב לספר למישהו כמה אהבתי את האבוקדו שלא יבשיל. הוא גרם לי לצחוק, לצרוח ולשאוג מצחוק."

סאלי ג'יי ג'ורס היא צעירה אמריקאית חדורת מטרה. אלה שנות החמישים, היא צעירה והיא בפריז. בשיער צבוע בוורוד, ולבושה בשמלות ערב בשעות היום, סאלי נודרת להפוך למקומית יותר מהמקומיות עצמן. היא בונה תוכנית לשיפור עצמי שכוללת רומן עם גבר נשוי (שכמובן דועך כשהיא קולטת שהוא פנוי ורוצה להתחתן איתה), לילות במועדוני קברט וג'ז בחברת מגוון "אזרחי העולם", הסתבכות עם סוציופת מקסים ותפקיד קטן בסרט שממומן על ידי לוחם שוורים מפורסם. אבל תוכנית חינוכית שכזאת לא באה בחינם. האם סאלי תיאלץ לשוב לחייה המשמימים בארצות הברית או שאולי תצליח לשמר את הקיום הפריזאי הסוער שלה?

תרגום: רחל פן

עיצוב העטיפה: טליה בר

לחצו לקריאת הפרק הראשון

קטעי עיתונות

 • "קוקטייל שמפניה... עשיר, מרענן ומתעתע בטעמו הפשוט. קל להתאהב בסאלי ג'יי גורס."

  The Observer

 • לפני ברידג'ט ג'ונס, סאלי ג'יי גורס, המתוקה והאינטימית באופן נטול מורא, חיפשה אהבה (בסגנון פריזאי) בהאבוקדו שלא יבשיל של הסופרת איליין דנדי. קריאה פרועה חזרה סוף-סוף למדפים."

  O Magazine

 • "מעט מאוד כותבים נסקו לשחקים בכתיבה על סקס וסטייל ועשו זאת באופן מענג כל כך."

  Los Angeles Times

 • "לא מעלליה הפרועים של סאלי ג'יי גורס ישאירו אתכם מרותקים, אלא הקול והמזג שלה. היא מורכבת, מודעת לעצמה, מצחיקה מאוד וחדת-הבחנה. האבוקדו שלא יבשיל הוא דיוקן גלוי לב של חיים חופשיים ברוחם."

  NPR

 • "מצחיק, מצחיק, מצחיק."

  גרטה גרוויג, במאית "ליידיבירד"